Blog Yazıları

LGS özel ders

LGS özel ders

LGS özel ders mi arıyorsunuz? LGS özel ders için en doğru adrese geldiniz. Ekol Derste liselere giriş sınavına hazırlık alanında uzun yıllar özel ders vermiş tecrübeli öğretmenlerimizin desteği sizin ve çocuklarınızın yanında. LGS özel ders alanında çalışan öğretmenlerimiz uzun yıllar ortaokul öğrencilerine özel ders verdikleri için özel ders alanında başarılı kişilerdir. Tecrübeli LGS özel ders öğretmenlerimizden LGS matematik, LGS fen bilimleri, LGS Türkçe özel dersleri alabilirsiniz. LGS özel ders için Boğaziçili öğretmenlerimiz ile görüşmeden karar vermeyin. LGS özel ders için geç kalmadan mutlaka bizi arayın.

YKS matematik özel ders

YKS matematik özel ders

YKS matematik özel ders için en doğru adrese geldiniz. YKS matematik özel ders için Ekol Ders tam aradığınız adres. YKS matematik özel ders öğretmeni olarak çalışan öğretmenlerimizin hepsi Boğaziçi Üniversitesinde eğitim görmüş kişilerdir. YKS sınavında başarılı olmak hatta derece yapmak kulağa oldukça hoş geliyor değil mi? Sizler de YKS sınavında derece elde etmek isteyen tüm öğrencilerin en çok tercih ettiği adres olan Ekol özel derse geldiğiniz taktirde bu düşüncenizi hayal olmaktan çıkarıp rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ekol özel ders merkezi YKS özel dersi veren Boğaziçili hocalardan, Boğaziçi mezunu öğretmenlerden yada Boğaziçili öğrencilerden oluşan bu muhteşem eğitimci kadrosu ile hizmetinizde.

YKS özel ders

YKS özel ders

YKS özel ders öğretmeni mi arıyorsunuz, o zaman en doğru adrese geldiniz. YKS özel ders için Ekol Ders en iyi özel ders öğretmeni kadrosuna sahip bir kurumdur. YKS özel ders öğretmenlerimiz çocuklarınızı hem YKS sınavına hazırlıyor hemde onların matematik özel ders, fizik özel ders, geometri özel ders, Türkçe özel ders desteği ile onların daha iyi bir eğitim almalarına yardımcı oluyorlar. Tecrübeli YKS özel ders öğretmenlerimiz ile görüşmeden karar vermeyin. Tecrübeli özel ders öğretmeni desteği ile çocuklarınız iyi bir üniversite kazanma şanslarını yükseltiyorlar.

5. 6. 7. 8. sınıf öğrencisine özel ders

5. 6. 7. 8. sınıf öğrencisine özel ders

5. 6. 7. 8. sınıf öğrencisine özel ders verenler denilince ilk akla Ekol Ders gelmektedir. 5. 6. 7. 8. sınıf öğrencisine özel ders veren tecrübeli ve Boğaziçi Üniversitesinde eğitim almış öğretmen kadromuz ile İstanbul'un her semtinde ortaokul öğrencilerine özel ders hizmeti veriyoruz. 5. 6. 7. 8. sınıf öğrencisine özel ders sayesinde bir çok öğrencimizin hem ortaokul derslerine destek oluyoruz hem de onları lise giriş sınavlarına hazırlayarak onların daha iyi bir lise de eğitim hakkı kazanmalarına destek oluyoruz.

Sınavlara çalışmaya ne zaman başlanmalı?

Sınavlara çalışmaya ne zaman başlanmalı?

Liseye girdiği andan itibaren öğrenciler üniversiteye giriş sınavlarını düşünmeye başlar. Bir çoğu ne yapması gerektiğini bilmez ve zamanının çoğunu ne yapması gerektiğini düşünerek geçirir. Zaman o kadar hızlı geçer ki bir anda 12. sınıf oluverirler, omuzlarına çok fazla yük binmiştir ve bu onlara büyük bir baskı yaratır. Şimdiye kadar YGS çalışmamış 12. sınıf öğrencilerin gözü korkmasın, zorlanmaya hazırsanız hedefiniz için yılmadan çalışmayı göze alıyorsanız hedefinize ulaşmamanız için bir sebep yok ancak liseye yeni başlamış öğrenciler ellerindeki fırsatı ve önlerindeki dolu dolu zamanı verimli kullansa çok iyi olur.

Geleceğin en popüler mesleği neler?

Geleceğin en popüler mesleği neler?

Geleceğin popüler meslekleri incelediğimizde 3 temel kategoriye ayırmamız mümkün. Her zaman geçerliliği olan meslekler, gelişmesi devam eden meslekler ve henüz iş alanı olmayan ama ihtiyaç olan meslekler. Her zaman geçerliliği olan meslekler nelerdir? Gelişmesi devam eden meslekler nelerdir? Henüz iş alanı olmayan ama ihtiyaç olan meslekler nelerdir? Bilişim gelişmekte olan bir sektör ve 20. yüzyılda ortaya çıkan buluşların büyük bir kısmının bilişim sektöründen çıktığını görebiliyoruz. Hatta buluş olmayan basit uygulamalarla milyon dolarlar kazanıldığına bile şahit olduk.

Göktürkte matematik özel ders

Göktürkte matematik özel ders

Göktürkte matematik özel ders ile öğrencilerimizle buluşuyoruz. Onlara matematiğin temel mantığını anlatıyoruz. Matematik dersinde başarısızlığı tamamen ortadan kaldırmak için geliyoruz. Göktürkte matematik özel ders veren öğretmenlerimiz ile çocuklarınız matematik korkusunu da stresini de yenecekler. Göktürkte matematik özel ders için Boğaziçili öğretmenlerimiz ile görüşmeden karar vermeyin.

Ataşehir matematik özel ders

Ataşehir matematik özel ders

Ataşehir matematik özel ders öğretmenlerimiz ile çocuklarınız matematik korkusunu yenecekler. Ataşehir matematik özel ders için Ataşehirde Öze Ders öğretmenleri sizlere evinizde çocuklarınıza matematik ve diğer derslerde destek sağlayacaklar. Ataşehirde Boğaziçili matematik özel ders öğretmenleri için mutlaka bizi arayın. Matematik dersi öğrencilerin bütün öğretim hayatı boyunca devam edecek.

Ataşehirde özel ders verenler

Ataşehirde özel ders verenler

Ataşehirde özel ders verenler – öğretmenler – hocalar içerisinde en iyileri bizim kadromuzda yer almaktadır. Tamamı Boğaziçili, deneyimli ve uzman öğretmen kadromuzla özel dersler de oldukça iddialıyız. Ataşehirde özel ders veren öğretmenlerimiz ile tanışmak için hemen telefon edebilirsiniz. Öğretmenlerimiz ile görüştükten sonra ne kadar haklı olduğumuza sizde karar vereceksiniz.

TEOG Türkçe konuları

TEOG Türkçe konuları

TEOG Türkçe bölümü konu dağılımı geçen yıllara göre biraz farklılık göstermektedir. Çocuklarınızın aldığı eğitimin bir sonucu olarak görülen TEOG sınavları hakkında özellikle de konuları hakkında detaylı bilgiye sahip olmanız çocuklarınızın başarısını artıracaktır. Bu konuda size yardımcı olmak için aşağıda TEOG kasım ve nisan dönemi Türkçe konularını detaylı olarak aşağıda vermiş bulunuyoruz.

Lise tercihlerinde dikkat edilmesi gereken noktalar?

Lise tercihlerinde dikkat edilmesi gereken noktalar?

Öğrencilerin eğitim hayatında belki de en önemli nokta olan lise tercihleri kesinlikle geniş çaplı bir araştırma ile yapılmalı. Ama öncelikle bir lisenin profilini daha önceki senelerde liseye girmiş öğrencilerin TEOG sınavındaki yüzdelik dilimleri gösterir. Unutmayın sınavın kolaylığı-zorluğu veya o sene giren öğrencilerinin çoğunun daha başarılı olması TEOG puanını etkileyebilir. Daha sağlıklı bir tercih listesi için yüzdelik dilim çok daha önemli bir seçim kriteridir. Şöyle bir örnek vereyim; bir sınava her sene 100 öğrenci giriyor ve puanlama 500 üzerinden yapılıyor.

Ataşehirde özel ders öğretmeni

Ataşehirde özel ders öğretmeni

Ataşehir'de özel ders için Ekol Ders Merkezinde bir özel ders kurumundan beklediğiniz her şeyi bulacaksınız. Kurumumuzda ilkokuldan üniversite son sınıfa kadar her yaşa uygun okula takviye özel dersleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra YGS,TEOG, LYS, IB, AP, SAT gibi sınavlara da bizimle hazırlanabilirsiniz. Bugüne kadar birçok öğrencimizi bu sınavlara hazırladık. Ataşehirde Boğaziçili özel ders öğretmenlerimizin desteğiyle öğrencilerimizin başarılarını arttırdılar. Sizler de özel ders desteğimizle eksiklerinizi kapatabilir ve hayallerinize ulaşabilirsiniz. 

TEOG matematik özel ders

TEOG matematik özel ders

TEOG matematik özel dersi İstanbul'un en iyi matematik hocalarından matematik özel ders almak istemez misiniz? Evet yanlış duymadınız İstanbul un en iyi matematik hocalarıyla çalıştığımız iddiasındayız. Ekol Özel Ders Merkezi olarak TEOG matematik özel ders veren Boğaziçili hocalardan, Boğaziçi mezunu öğretmenlerden yada Boğaziçili öğrencilerden oluşan matematik mezunu hocalarımız ile özel dersin en çok tercih edilen adresi olmaya devam ediyoruz.

TEOG fen bilimleri konuları

TEOG fen bilimleri konuları

2018 TEOG Fen Bilimleri konuları neler olacak? TEOG fen bilimleri konuları 1. TEOG ve 2. TEOG olarak ikiye ayrılıyor. TEOG 2 fen bilimleri sınavı konuları aynı zamanda TEOG 1 fen bilimleri konularını da kapsamaktadır. Orta öğretim öğrencilerinin liseye yerleşmek için girmiş olduğu TEOG sınavı bu yıl 1. kısım TEOG 25-26 Kasım TEOG 2. kısım ise 25-26 Nisan tarihlerinde yapılacak.Peki, öğrencilerin gireceği bu sınavda yani 2018 TEOG Fen Bilimleri alanında öğrenciler hangi konulardan sorumlu? 

TEOG matematik konuları

TEOG matematik konuları

TEOG matematik konuları 2017-2018 dönemi neler? Her sene MEB tarafından gerçekleştirilen TEOG sınavına bu sene de orta öğretim son sınıf öğrencileri hazırlanmaya başladı. Öğrencilerin gireceği 20 sorudan oluşan matematik sınavında hangi konular karşılarına çıkacak? 2017-2018 TEOG Matematik konuları neler? Tüm konular ve 2017 yılında çıkmış matematik sorularına bu yazıdan ulaşabilirsiniz.

Matematik korkusunu yenme

Matematik korkusunu yenme

Matematik neredeyse doğduğumuz andan itibaren hayatımızın her yerinde karşımıza çıkıyor fakat öğrencilerin matematikten korkmasına asıl sebep olan şey TEOG, YGS, LYS gibi sınavlarda karşılarına çıkması. Yüksek hedefleri olan bir öğrenci TEOG ve YGS'de mutlaka, eğer alanıysa LYS'de de matematik çözmeli, soru kaçırmamaya özen göstermeli...

Üniversitede hazırlık okumanın avantajları ve dezavantajları

Üniversitede hazırlık okumanın avantajları ve dezavantajları

Üniversite tercih ederken birçok detaya dikkat ediyorsunuz, bunlardan biri de bölümünüzün hazırlıklı olup olmadığı. Hazırlık senesi sadece dil öğrenmeniz için ayrılmış bir senedir. Sizin öğreneceğiniz dilde belli bir seviyeye gelmenizi hedefler ayrıca bölümün de ya tamamını ya da bir kısmını o dilde okuyacaksınızdır, bu yüzden sizi bölüme de hazırlar.

YGS ve LYS için tercih edilecek kitapların özellikleri nasıl olmalı?

YGS ve LYS için tercih edilecek kitapların özellikleri nasıl olmalı?

Öncelikle her kitapta kolay, orta, zor olarak sorular dağılır ancak iki kitabı karşılaştırırken kolay kitap, zor kitap şeklinde karşılaştırabiliyoruz. Öğrenci sürekli kolay kitap çözerse kendini geliştirip düşünme yeteneğini arttıramaz ve ilerleyemez. Sürekli zor kitaplar çözen öğrenci de yapamadığı sorular karşısında hayal kırıklığına uğrar ve motivasyonunu düşürür. Bu yüzden öncelikle elimizdeki kitapların zorluk dağılımını iyi bilmeliyiz.

Etkili ders çalışma metotları

Etkili ders çalışma metotları

Her ebeveyn çocuklarının iyi bir eğitim almasını ister. Öğrencilerin iyi bir eğitim alabilmesi için kendilerine en uygun bir çalışma metodu çıkarması veya oluşturması gereklidir. Her öğrencinin farklı bir algılama ve kavrama özelliği olduğu için standart bir çalışma metodu hiç bir öğrencinin işine yaramaz. Burada önemli olan öğrencilerin kendilerini ve kapasitelerini çok iyi bilmesi gereklidir. Öğrenciler kendilerini kavrama ve anlama konusunda tecrübesiz ve yetersiz oldukları için bu tür çıkarım yapmaları çok zordur. Öğrencilerin kendilerini yönlendirecek bir rehber sayesinde kendi kapasitelerinin daha iyi farkına varacaklardır. 

Sınav korkusunu nasıl yeneriz?

Sınav korkusunu nasıl yeneriz?

Sınava hazırlık süreci yeterince zorluyken ve öğrencilerin istedikleri sonuçlara ulaşmak için birçok konuya hakim olması gerekiyorken, onların sınav kaygısından dolayı eksik soru cevaplamaları önlerinde büyük bir engel. Aslında bu düşünce bile öğrencilerin sınav kaygısını arttırabiliyor. Öğrenciler sınava az bir süre kalmışken konu eksiklerine odaklanmaktan çok sınav sırasında heyecan yaparlar mı diye korku içerisindeler. Sınav korkusunu yenmenin belirli bir kuralı vardır denemez, her öğrencinin sınava hazırlanırken psikolojisi, tepkisi, sınavın ona etkisi farklıdır.

Özel okul mu devlet okulu mu?

Özel okul mu devlet okulu mu?

Tabi ki de bu sorunun tek bir cevabı yok. Fakat 3 farklı kategoride bu soruyu inceleyebiliriz. İlkokul, lise ve üniversite de özel okul ve devlet okulu arasındaki farklar değişebilirler bu yüzden bu üç farklı dönemi ayrı ayrı değerlendirmek gerekir. İlkokulda özel okul mu devlet okulu mu tercih edilmeli? İlkokul öğrencisi için ilk öğretmenleri çok büyük önem taşıyor. Bu yüzden öğretmenlerin iyice araştırılması gerekmekte. Adı duyulmuş pahalı bir özel okulun öğretmenleri iyi olacak diye bir kural yok. Asıl anahtar nokta burada araştırma olacaktır. 

Ders çalışmayı etkileyen faktörler nelerdir?

Ders çalışmayı etkileyen faktörler nelerdir?

Ders çalışmayı etkileyen faktör deyince akla iki önemli faktör gelmektedir. Bunlardan ilki kişisel faktörlerdir ve ikincisi de fiziksel faktörlerdir. Kişisel faktörlerin başında da öğrencinin ruh hali ve bunun yanı sıra sağlık durumu kişinin akademik çalışmalarıyla çok yakından ilgilidir. İnsanların akademik açıdan da en verimli oldukları zamanlar kendilerini en iyi hissettikleri anlardır. Aksi takdirde öğrencinin konuya odaklanması güçleşebilir. Öğrenci bu yüzden okuldan eve geldiği anda değil de bir iki saat dinlendikten sonra ders çalışmaya başlaması öğrencinin şüphesiz yararına olacaktır.

Ygs’ye nasıl çalışılmalı?

Ygs’ye nasıl çalışılmalı?

Milyonlarca öğrenci hayallerindeki üniversiteye girebilmek için Ygs'ye giriyor. Hedeflerine ulaşabilmek için öğrencilerin kısıtlı vakti var ve bu vakti en iyi şekilde değerlendirmeleri gerekiyor. Ygs'de her ders için farklı çalışma yöntemleri mevcut. Öğrenciler kendilerine en uygun olan yöntemi seçip başarılı bir sonuca ulaşmak için düzenli ve tertipli şekilde çalışmalarını sürdürmelidirler. Motivasyonlarını yüksek tutup hayallerine ulaşmak için ellerinden geleni yapmalılardır. Herkesin kendine özel sistemi olsa da bazı öneriler her öğrenci için verim sağlayabiliyor.

Teog sınavına nasıl çalışmalı?

Teog sınavına nasıl çalışmalı?

Teog öğrencilerin hayallerindeki liselere yerleşmek için hazırlandıkları bir sınav. Öğrencilerin etkin ve verimli çalışarak hedefledikleri liselere yerleşmeleri mümkün ancak karşılarına çıkan ilk ciddi sınav Teog olduğu için nasıl bir çalışma sistemi izlemeleri gerektiği konusunda biraz kafaları karışık. Öncelikle öğrenciler sorumluluklarının bilincinde olmalı ve kendilerini çok iyi tanımalı. Hayatlarını ve çalışmalarını düzene oturtmak bu sene için çok önemli. Vakitlerini verimli kullanarak bol bol pratik yapmalılar ve verdikleri emeklerin boşa olmadığını bilmeliler.

Sınav stresini nasıl yeneriz?

Sınav stresini nasıl yeneriz?

Sınav stresi öğrencilerin sınava hazırlanırken yoluna çıkan en büyük taş ancak sınav stresiyle baş etmek aslında çok da zor değil. Öğrencilerin en büyük hatası sınavı gözlerinde olduğundan fazla büyütüyor olması, evet sınavınız önemli ancak emeğinizin karşılığını mutlaka verecektir. Sınav stresini azaltmak, kaygı ve heyecanın başarılarını olumsuz etkilememesini sağlamak öğrencilerin kendi elinde. Öğrenci yazımızda bahsettiğimiz birkaç etkili stresle baş etme metodunu kullanarak motivasyonunu yüksek tutabilir ve sınav stresinin olumsuz etkilerini sınav hayatına yansıtmayabilir.

Sınava hazırlanan bir öğrencinin beslenme düzeni nasıl olmalı?

Sınava hazırlanan bir öğrencinin beslenme düzeni nasıl olmalı?

Sınav başarısını etkileyen birçok faktör vardır bunlardan biri de beslenme alışkanlığı. Sınava hazırlanan öğrenciler ve öğrenci velileri bu konuda doğru bir yol izlemeye önem veriyor çünkü düzenli ve iyi beslenmenin öğrenci başarısını olumlu etkilediği uzmanlar tarafından kabul edilmiştir. Birkaç küçük alışkanlık ile motivasyonunuzu arttırabilir, besinlerle başarınızı destekleyebilir, hafızanızı güçlendirip öğrenme hızınızı arttırabilirsiniz. Yanlış yapılan beslenme alışkanlıklarından da kurtularak doğru yöntemleri seçip vücudunuzu sınav senesinde daha dinç ve sağlıklı tutabilirsiniz.

Eğitim hayatımız boyunca yapılan sınavlar

Eğitim hayatımız boyunca yapılan sınavlar

Okul yaşantısıyla birlikte başlayan öğrenciler arasındaki ya da aileler arasındaki sınav yarışı, tüm eğitim hayatımızı da kaplamaktadır. İlk önemli sınav TEOG sınavı olarak kabul görmektedir. TEOG'dan sonra eğitim hayatımızı ya da iş hayatımızı devam ettirebilmek için ÖSYM'ye ait olan bir sürü sınava girmemiz gerekmektedir. Peki, bu sınavlar nelerdir;

Dikkatimizi yoğunlaştırmak için neler yapmalıyız?

Dikkatimizi yoğunlaştırmak için neler yapmalıyız?

Günümüzde en muzdarip olduğumuz konu çocuklarımızda yaşanan dikkat eksiliği diyebiliriz. Uzmanlar bu konu üzerinde yoğun çalışmalar yapmaktadır. Aslında gözümüzden kaçan nokta bu dikkat eksiliğinin sadece çocuklarda değil yetişkinlerde de büyük ölçüde artmış olmasıdır. Bizler de artık kitap okurken odaklanma problemi yaşamaktayız. Bunun sebebi büyük ölçüde kullandığımız teknoloji olarak kabul görmektedir. 

Programlı çalışmanın faydaları nelerdir?

Programlı çalışmanın faydaları nelerdir?

Programlı çalışmanın faydalarından ilki öğrencilerin derslerine daha rahat zaman ayırmalarını ve yapmak istedikleri şeyleri daha mutlu yapmalarını sağlar. Bu sayede öğrenci hangi dersi çalışacağına karar verememekten kaynaklanacak olan zaman kaybını ya da, bir dersi bırakıp diğer derse geçmesini önler. Diğer bir değişle, plan ve program dahilinde öğrenci daha etkili ve daha nitelikli ders çalışma avantajını elde eder. Psikolojik olarak da kendisinin her bir derse yeterince zaman ayırdığını düşünür ve bir öz güven duygusuna sahip olur.

Özel eğitim nedir?

Özel eğitim nedir?

Özel eğitim sistemin varlığı, başta biyolojik ve psikolojik sebepler olmak üzere, kişisel özellikleri ve eğitim düzeyindeki yeterlilikleri bakımından kendi yaş grubundan beklenilen davranış düzeyinden gözle görülür farklılıklar gösteren bireylerden kaynaklanır. Burada ifade edilen “yetersizlik durumu” zedelenme, dış darbe ya da birtakım sapmalar neticesinde, bir insan için normal görülen bir etkinliğin ya da yapının önlenmesi, aşılamaması ya da sınırlandırılması durumudur.