EKOL DERS

Ekol Özel Ders Biz Kimiz

Ekol Ders, Boğaziçili öğrenciler tarafından 2004 yılında kurulan bir topluluktur. Kuruluş amacımız Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri ile dayanışma içinde özel ders alanında iyi bir ekip kurarak İstanbul'da özel ders hizmeti vermekti. Ekol Ders Ekibi olarak Boğaziçi Üniversitesinden almış olduğumuz eğitimi ve kazandığımız tecrübeleri öğrencilerimize aktarma fırsatını yakaladık. Bu gelişme hem öğretmenler olarak bizim eğitim alanında gelişmemizi sağladı, hem de özel ders verdiğimiz öğrencilerimizin daha iyi bir eğitim almalarına yardımcı oldu. Velilerimiz ve öğrencilerimizden gelen güzel dönüşler sayesinde ekibimiz daha fazla genişledi. Velilerimizin bizlerden memnun kalarak tanıdıklarına tavsiye etmeleri sayesinde daha fazla öğrenciye ulaşarak eğitimlerine katkı sağladık.

Ekol Ders Ekibindeki öğretmenlerin özellikleri. 

Ekol Ders Eğitimcileri Boğaziçi Üniversitesi mezun ve Boğaziçi Üniversitesin’de lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi alan öğretmen adaylarından oluşan, kendini eğitime adamış bir aileyiz. Bu eğitimciler kendi alanında başarılar ile dolu öz geçmişe sahip kişilerdir. Eğitimcilerimiz sadece kendi alanlarında dersler vermemekte, öğrencilerimizin dersleri neden öğrenmeleri gerektiğini ve bu bilgilerin kendilerine ne gibi faydalar sağlayacağını onlara anlatarak, kaliteli eğitim bilincini de aşılamaktadırlar. Ekol Ders olarak öğrencilerimize her zaman öğrendikleri derslerin sadece o dönem için gerekli olmadığını, gelecek eğitim hayatlarında da gerekli olduğu bilincini aşılıyoruz. eğitim hayatı ilkokul ile başlayıp üniversite dönemine kadar süren uzun bir maratondur. Öğretmenlerimizin kazandıracağı çalışma alışkanlığı sayesinde öğrencilerimiz gelecekteki eğitim hayatlarında karşılaşacakları sorunların bir kısmını bu şekilde aşmış oluyorlar. Bu bilinç ile eğitilen nesiller her zaman hem kendilerine hem de yaşadıkları topluma faydalı bireyler olacaklardır. 

İstanbul'da özel ders verdiğimiz semtler.

İstanbul'un genel olarak bir çok semtine ulaşabiliyoruz. Toplu taşıma ile ulaşılabilen her noktasında Ekol Ders Ekibi hizmet vermektedir.

Ekol Ders Ekibinin vermiş olduğu özel dersler.

Ekol Ders ilkokul öğrencilerinden üniversite öğrencilerine kadar tüm seviyedeki öğrencilere özel ders hizmeti verebiliyoruz. Geniş bir öğretmen portföyüne sahip Ekol Dersin verdiği dersler hakkında detaylı bilgiye "Özel Dersler" bölümünden daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.Misyonumuz

Öğrencilerimiz eğitim hayatı boyunca bir çok sorun ile karşılaşıyorlar. Bu sorunları tek başına aşmaları kolay olmuyor. Şanslı olan öğrenciler tecrübeli öğretmenlerden yardım alarak aşabiliyorlar. Fakat bazı öğrencilerimiz bu kadar şanslı olamıyorlar. Bizlerde öğrencilerimizin karşılaştıkları sorunlar karşısında zorlanmadan aşmalarına yardımcı olmak için bu yola çıktık. Bu durumda devreye Ekol Ders eğitimcileri girerek, öğrencilerimizin eksikliklerini tamamlarlar. Ekol Ders Eğitim Sistemini, butik dershanelerden ve diğer eğitim sistemlerinden ayıran en büyük özellikler şöyledir:

Ekol Ders Eğitimcileri, öğrencilerine göre eğitim materyalleri hazırlarlar ve her öğrencinin anlama ve algılama özelliğine göre ders programı oluştururlar. Bunun yanı sıra her öğrenci için alanında uzman iki tane eğitimcimiz özel ders verir. Eğitimcilerimizin biri daimi olarak ders verir, ikinci öğretmenimiz öğrencimizde ki gelişmeleri takip eder. Öğrencideki gelişmelerin yakın takibi sayesinde başarısız olma gibi bir durumu ortadan kaldırmış oluruz.

Vizyonumuz

Ekol Ders Ekibi olarak öğrencilerimizin eğitim hayatı boyunca karşılaştıkları sorunları çözmek ve öğrencilerimizin daha kaliteli eğitim almalarını sağlamaktır. Öğrencilerimizin sadece ders eğitimlerine değil kişisel gelişimlerine de katkı sağlıyoruz. eğitim hayatından sonra iş hayatı başlayacak. İş hayatı, eğitim hayatından daha zor bir süreç olduğunun farkındayız. Öğrencilerimize verdiğimiz rehberlik hizmeti ile öğrencilerimizi hem eğitim hem de iş hayatına hazırlıyoruz.

Ekol Ders olarak değişen eğitim metotlarına rağmen bütün öğrencilerimize onlar için önemli ve gerekli olan eğitim hizmetini en kaliteli olarak vermeyi taahhüt ediyoruz.

Çünkü her birey özeldir.