AYT Özel Ders


AYT Özel Ders

AYT özel ders almak neden gerekli? AYT özel ders öğretmeni ile çalışmak zorunlu mu? AYT özel ders öğretmenlerinin öğrencilerinize ne gibi bir katkı sunabiliyor? Merak etmiş olduğunuz tüm soruların cevabını bu sayfada anlatmaya çalışacağız.

Öğrencilerimiz ve velilerimiz TYT ve AYT gibi zorlu maraton sınavlarında güvenilir danışmanlara ve rehberlere ihtiyaç duyarlar. Ekol Ders ekibi AYT özel ders desteği ile öğrencilerin ve velilerimizin sınav sürecinde en büyük destekçisi oluyor. AYT sınavı geçiştirilecek veya hafife alınacak bir sınav değildir.

AYT özel ders öğretmeni neden gerekli?

AYT özel ders öğretmeninden sadece salt bilgi üzerine eğitim almıyorsunuz. Zorlu bir sınava hazırlık sürecinde her zaman öğrencilerin yorulduğu veya sıkıldığı dönemler olur. Bu dönemlerdeki gevşemeler ve sonucu olarak aksamalar olur. Bu tür sıkıntıları aşmalarında en büyük destekçileri Ekol Ders öğretmenleri oluyor.

Öğretmenlerimiz çocukların çalışması gereken dersleri ve konuları öğrencinin durumuna göre takvimlendirilir. Bu sayede öğrenciler ne zaman hangi konulara çalışacaklarını bilirler. Bu sayede zamanı iyi kullanarak verimli bir çalışma dönemi geçiriyorlar. 

AYT matematik özel ders

AYT matematik özel ders en fazla talepte bulunan derslerin başında geliyor. AYT matematik özel derse bu kadar fazla ihtiyaç duyulmasının sebebi konuların zor ve fazla olmasına bağlı. Konuların çalışılması iyi bir şekilde takvimlendirilip çalışılırsa başarılı olunacaktır. AYT matematik konularının fazlalığı gözünüzü korkutmasın. Başarılı olabilmek için zamanı iyi kullanarak verimli bir çalışma yapmanız gerektiğini unutmayınız.

AYT sınavının mantığını sayfanın alt bölümünden detaylı bir şekilde anlattık. AYT yi daha iyi anlamak için mutlaka okuyunuz.

AYT özel ders öğretmeni

AYT özel ders öğretmeni sayesinde zor gibi görünen sınav süreci daha rahat ve başarılı geçeceğinden emin olabilirsiniz. AYT özel ders öğretmenlerimizin rehberliğinde çocuklarınız daha iyi sonuçlar alacağından hiç şüphemiz yoktur. Zorlu sınavlarda çocuklarınıza yapacağınız en önemli destek alanında uzman öğretmenlerden özel ders talep etmeniz olacaktır.

AYT özel ders

AYT özel ders öğretmeni

AYT matematik özel ders

AYT geometri özel ders

AYT fizik özel ders

AYT Türkçe özel ders

Tecrübeli AYT özel ders öğretmeni

AYT özel ders veren öğretmenler

AYT özel ders veren Boğaziçili öğretmenler

AYT nedir?

AYT (Alan Yeterlilik Testi) üniversiteye giriş sisteminin 2. oturumudur. Öğrencilerin kendi alanlarındaki yeterliliğini ölçen bu testte 40 türkçe 40 matematik 40 fen bilimleri ve 40 sosyal bilimler olmak üzere toplam 160 soru vardır. Bu 160 soruya verilen süre ise 180 dakikadır. TYT'den 150 puanı geçen öğrenciler AYT'ye girmeye hak kazanır. AYT'den 180 puanın geçilmesi durumunda da 4 senelik üniversitesi tercihi yapmaya hak kazanılır.

4 senelik üniversite yani lisans eğitimi tercih etmek isteyen öğrenciler için sınav maratonu TYT ile bitmiyor hatta AYT sınav puanının büyük çoğunluğunu, %60ını oluşturuyor. AYT'de soru içerikleri Türk Dili ve Edebiyatı 24 soru Tarih 1 10 soru Coğrafya 1 6 soru Tarih 2 11 soru Coğrafya 2 11 soru Felsefe Grubu 12 soru Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 6 soru Matematik 40 soru Fizik 14 soru Kimya 13 soru Biyoloji 13 soru şeklindedir.

Öğrencilerin hedefledikleri üniversitelere girmeleri için AYT'ye gereken önemi vermeleri gerek. Bu süreçte onlara en doğru rotayı çizmek de bizlerin görevi. İlkemiz bu süreçte oldukça zorlanan öğrencilerin yüklerini en aza indirmek. Öğrenciler kendi alanlarında en iyi sonuçları yapmak için bol bol test pratiği yapmalı, yanlışlarını en kısa zamanda tamamlayıp sınava eksik konuları kalmadan girmeliler. Uzun ve zorlu bir süreç olan üniversite hazırlık süreci emek ve güçlü bir destekle öğrencilerin hayalleri doğrultusunda sonuçlanacaktır.