Eğitim Koçluğu

Boğaziçili hocadan eğitim koçluğu

Eğitim koçluğu; ülkemizde çok yaygın olmamakla birlikte öğrencilerin anaokulu itibariyle hayata akademik ve sosyal olarak hazırlanmalarını sağlayan alanında uzman öğretmenler tarafından verilir. Peki nedir Eğitim koçluğu ve neyi amaçlar?

Eğitim koçluğu nedir? Amaçları Nelerdir? 

Hayatımızda istediklerimizi elde edemediğimiz çok zaman olmuştur. Bu durumlar bizi kimi zaman vazgeçirmiş, kimi zaman da daha çok hırslanmamıza sebep olmuştur. Belki de siz velilerimiz okul döneminizde yaşadığınız travmaları hatırlamamaktasınız. Sizlerin çocukları da okul hayatının sürekli sınavlarla geçmesi ve en iyi yere gelme çabaları sebebiyle çeşitli sıkıntı yaşıyor olabilirler. Bu durumu siz bile fark edemeyebilirsiniz. Eğitim koçluğunun amacı, bu sorunların kaynağını bulup bireye bunları aşmasında yardımcı olmaktır. Ayrıca bireyin sorunlarını çözerek içinde bulunduğu durum ile bireyin hayalinde olan durum arasındaki uçurumu ortadan kaldırmak Eğitim Koçunun görevleri arasındadır.

Eğitim Koçluğu için Profesyonel Bakış: "Ekol Ders"

Eğitimde profesyonel koçluk hizmetleri veren EKOL DERS Eğitim Koçları; eğitim kulvarına girmiş olan, anaokulundan lise son sınıfa kadar olan tüm öğrencilerin akademik ve sosyal seviyelerinin yükseltilmesi ve zenginleştirilmesine odaklanıp, bu çalışmaları mentorluk ya da koçluk ile desteklemektedir. Uzun yıllar boyunca kazandığımız eğitim tecrübemiz bize, öğrencilerde asıl başarıyı sağlamanın yolunun; kendileri ile birlikte hem ailelerine hem de okul öğretmenlerine rehberlik etmekten geçtiğini göstermiştir. Rehberlik, profesyonel bir tecrübe ve bakış açısı ile yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. İşte bu sebepten dolayı, özel derse başlamadan önce ve ders sürecinin aralarında eğitim koçluğu vererek öğrencilerimizin başarıyı yakalamalarını sağlıyoruz.

Eğitim Koçluğu, Tekrar Performansları ve Algı Testi 

Eğitime başlamış olduğumuz öğrencilere ilk önce alanında uzman eğitimcilerimiz ile performans ve algı ölçümü yapıyoruz. Bu sayede öğrenciye uygulanacak yöntemleri belirlemiş oluyoruz. Bir aylık dersin sonucunda EKOL DERS’in Danışmanlık ve Rehberlik uzmanları tekrar performans ve algı testini uygulamaktadır. Bu işlemlerdeki amacımız; öğrencimizde ki olumlu ve olumsuz gelişmeleri gözlemlemek ve gözlemler sonucuna göre öğrenciye uygun programlar hazırlamaktır. EKOL DERS’ten eğitim alan öğrencilerimize her zaman Eğitim Koçluğu desteğini vermekteyiz. Bu eğitimler sadece okula veya sınavlara yönelik değildir. Bu eğitimler kişisel gelişimlerini de olumlu yönde arttırmaya yöneliktir. Kişisel gelişimlerini tecrübeli kişiler tarafından tamamlayan öğrencilerimizin kendilerine olan güvenleri artacak ve daha başarılı bir hayat yaşamaya başlayacaklardır.