Editör Girişi
Giriş yap

YGS LYS Puan Hesaplama


Ygs Lys sınavları öncesinde en çok merak edilen konulardan bir tanesi şüphesiz puanların nasıl hesaplandığı konusu olmuştur. Bu noktada bizim siz değerli arkadaşlar için hazırlamış olduğumuz en doğru puanın hesaplandığı ygs lys puan hesaplama sistemimizi kullanabilirsiniz. 6 farklı ygs puan türü ve 12 farklı lys puan türü bulunmaktadır. Siz tercih yapmayı düşündüğünüz puan türünde netlerinizin karşılığını buraya yazdıktan sonra puanlarınız ayrı ayrı listelenmektedir.

Önemli olan netlerinizi sürekli artırmaktır. Hedeflediğiniz bir nokta mutlaka vardır. Çıtanızı hep yüksek tutun. Deneme sınavlarında düşük netler alabilirsiniz. Bu sizi asla yıldırmasın. Siz pes etmeden çalışmaya devam etmelisiniz ki enerjiniz de düşmesin. Aksine deneme sınavlarında hata yaptıkça kendinizi şanslı hissedin ve deyin ki ya bu hatayı gerçek sınavda yapsaydım?

Ygs Lys puanlaması sizin netlerinizin maksimum olmasına endeksli yükseleceği gibi okul başarı puanınız da önemli ölçüde etkilidir. Bu sebepledir ki henüz lisede okumakta olan öğrenci arkadaşlarımız ders notlarını ne kadar yüksek getirirse gerçek sınavda o kadar çok avantajlı hale gelecektir. Okul başarı puanınız aslında sizin sınav öncesi kasanızda biriktirdiğiniz ve kimsenin silemeyeceği puanlardır. Bu puanlar sizin yatırımlarınızdır. Hepinize başarılar diliyoruz… 

Ygs Lys puan hesaplama robotuna ulaşılabilir.