Editör Girişi
Giriş yap

Ygs Lys Puan Hesaplama 2017


YGS LYS PUAN HESAPLAMA NASIL YAPILIR? 2017 LYS PUAN HESAPLAMA PÜF NOKTALARI!

YGS ve LYS sınavları her yıl 2 milyonu aşkın öğrenciyi heyecan içine çekerken sürekli deneme sınavlarında aldıkları puanları artırmayı hedefleyen öğrencilerin esas merak ettikleri konulardan biri YGS ve LYS de puanlarının nasıl hesaplanacağı olmaktadır. Bilindiği üzere 6 farklı YGS puanı 12 farklı LYS puanı bulunmaktadır. Aslında sizin puanlarınız girmek istediğiniz bölüme özgü bir şekilde hesaplanmaktadır.

Bu önbilgiye ilave olarak YGS puanı hesaplanırken seçeceğiniz bölüme özgü olarak derslerin puanlamanıza katkısı %10 ile %40 arasında değişmektedir. Örneğin Fen Bilimleri dersinin puanınıza etkisi YGS1 için %30, YGS2 için %40, YGS3 için %10, YGS4 için %10, YGS5 için %10 olurken YGS6 için %20 olarak hesaplanmaktadır. İşin temel mantığı her bir dersin tercih edeceğiniz bölüme endeksli ne kadar alakalı olduğu en önemli konulardan biri olmaktadır.

En detaylı hesaplamayı ise ana sayfamızda yer alan Ygs Puan Hesaplama ve Ygs Lys Puan Hesaplama linklerine tıklayarak açılacak olan sayfaya bilgilerinizi girdiğinizde en doğru şekilde öğrenebileceksiniz. Netlerinizde bazı değişiklikler yaptığınızda her bir puan türündeki değişimin nasıl etkilendiğini de gözlemleyebileceğiniz bu program gerçek sınav sonrası en yüksek netlerle dolu olsun temennimizle hepinize başarılar diliyoruz. 

Ygs Lys puan hesaplama robotu.